Nevýhody on-line VUB pôžičky

Nielen na internete, ale u tradičných poskytovateľov pôžičiek a on-line pôžičiek vám hrozí viacero komplikácii. Ak si dobre neprečítate zmluvu o úvere, môžete veľmi skoro zistiť, že ste sa „spálili“.

Veľmi rýchlo prehliadnete najmä text písaný malým písmom, ktorý však obsahuje veľmi podstatné informácie o zmluve. Je skutočne on-line pôžička výhodná pre vás?

Nevýhodou je napríklad vyšší úrok. Takto vlastne platíte za riziko, ktoré hrozí v poskytovateľovi on-line pôžičky pri neplatení. Tiež neskoršie zaplatenie splátky, alebo jej neplatenie je sankcionované vysokými sankciami, ktoré vám môžu spôsobiť nie malé starosti.

Aj keď neseriózny poskytovatelia pôžičiek strácajú svojich klientov, stále takýchto poskytovateľov môžete stretnúť. Nemožnosť osobne riešiť následne problémy môže spôsobiť rôzne komplikácie. Spoločnosti môžu sídliť na adresách, na ktorých nikoho nezastihnete. Vaša pôžička sa tak rýchlo môže stať vašou čiernou morou.

Pri poskytovaní krátkodobých pôžičiek, nie je až tak podstatná ročná percentuálna miera nákladov – RPMN. Často si ju ľudia volia z dôvodu finančnej núdze, a povinnosti niečo zaplatiť resp. riešiť iný vážny problém. Aj pri voľbe on-line VÚB pôžičky je potrebné si overiť poskytovateľa pôžičky, zistiť si jeho referencie a hodnotenia spotrebiteľov, ktorí si u poskytovateľa už v minulosti úver či pôžičku zobrali.

Ak sa rozhodnete pre on-line pôžičku, dobre si premyslite toto rozhodnutie. Peniaze, ktoré potrebujete môžete možno získať iným vhodným spôsobom.